Hallitus 2019

Puheenjohtaja, edustaja SRTL:n valtuuskuntaan, palkitsemistoimikunta:

Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463

Varapuheenjohtaja, ampumatoiminta, varaedustaja SRTL:n valtuuskuntaan:

Risto Salminen, risto.salminen53(a)gmail.com, puh 040-7590115

Sihteeri, palkitsemistoimikunta, jäsenvastaava (liity jäseneksi tästä):

Matti Saira, matti.saira(a)phnet.fi, puh, 0500- 499763

Valokuvaus, ilmoitukset, veteraanimajan isäntä, matkailutoimikunta:

Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

Ampumatoiminta (Heinola):

Esa Salonen, esa.salonen(a)pp2.inet.fi, puh. 040-7179795

Suhdetoiminta, palkitsemistoimikunta:

Aki Harju, akianttiharju(a)hotmail.com, puh. 040-5691510

Matkailu-, liikunta-, huvi- ja palkitsemistoimikunta, projektivastaava:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com , 044 5564261

Talkootoimikunta

Hannu Sorjonen, sorjonen.hannu(a)phnet.fi, 0400 711882

Varajäsen, talkootoimikunta

Yrjö Lepola, lepolay@gmail.com, 0400 604364

Varajäsen, Yhteismajan varaisäntä

Jyrki Ristkari, jyrkiristkari@gmail.com , 050-5243179

Vertaistukihenkilö

Petteri Liimatainen, 0400794405, petteri.liimatainen@hotmail.fi

PÄIJÄT-HÄMEEN RAUHANTURVAAJAT RY:N HALLITUKSEN MÄÄRITTÄMÄT TEHTÄVÄT VASTUUHENKILÖINEEN, SEKÄ TOIMIKUNNAT JA NIIHIN KUULUVAT HENKILÖT

Rahastonhoitaja:

Heikki Saxberg, hessu.saxberg(a)luukku.com, puh. 040 7220355

Aatteellinen toiminta:

Jari Rissanen, jari.tapio(a)phnet.fi, puh. 040-8460902

Myyntiartikkelit:

Taisto Syrjä, taisto.syrja(a)phnet.fi, puh. 040-5155360

Ensiapuvastaava:

Kalevi Väisänen, kalevi.vaisanen(a)gmail.com, puh. 040-5940164

Palkitsemistoimikunta:

Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463
Matti Saira, matti.saira(a)phnet.fi, puh, 0500- 499763
Ari Ritari, ari.ritari(a)phnet.fi, puh. 040-5232262
Aki Harju, akianttiharju(a)hotmail.com, puh. 040-5691510
Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Ilkka Koskinen, ilkka.koskinen(a)upseerikerho.fi, 0400-711127

Talkootoimikunta:

Seppo Toivonen, seppo.toivonen(a)phnet.fi, puh. 050-3092232
Matti Rossi, 040-7216337
Kari Hutri, kassuhutri(a)gmail.com, puh 045-8782182

Veteraanitoiminta:

Pertti Vesenterä, vesentera.pertti@gmail.com, puh. 050-3618420
Kalevi Väisänen, kalevi.vaisanen(a)gmail.com, puh. 040-5940164
Olli Mielonen,  olli.mielonen(a)hotmail.com, 050-5822038
Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463

Veteraanimajan yhteyshenkilö:

Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141
Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463

Liikuntatoimikunta:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Heikki Parkkonen, heikki.parkkonen@phnet.fi, 044 5561200
Taisto Syrjä, taisto.syrja(a)phnet.fi, puh. 040-5155360
Keijo Leppänen, 03- 7513093
Erkki Juvonen, 040-8672715

Huvitoimikunta:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Kalevi Väisänen, kalevi.vaisanen@gmail.com, 040 5940164
Taisto Syrjä, taisto.syrja(a)phnet.fi, puh. 040-5155360
Erkki Juvonen, 040-8672715

Matkailutoimikunta:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

Tiedotustoimikunta:

Jarmo Laine, jarmo.laine@saunalahti.fi, puh 0400-603869
Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

 

AJANKOHTAISTA

La 3.8. Kesäretki Hämeenlinnaan. Lähtö klo 8.30 Marolankadulta

- Mene kalenteriin suoraan tästä

HALLITUS KOKOONTUU

Seuraava kokous: To 25.7. klo 17.00
Paikka: Sotaveteraanipiirin yhteismaja

HAIKEET KOPSUT

Kuorokillit on tehnyt uuden aluevaltauksen. Kuoromme esiintyy yhdessä teatteriryhmän HAIKEAT KOPSUT kanssa. Katso upean esityksen tiedot tästä.

RAUHANTURVAAJIEN 20 V JUHLARISTEILY 12.-13.10.2019

Lähde mukaan legendaariseen menoon. Mukana taas baretteja kaikkialta Suomesta. 

PHRT:n "Siirtomaaupseerit" löytävät omat ohjeensa tästä.

RAUHANTURVAAMISEN JA VETERAANITYÖN PERINNEKESKUS

Lue uudesta perinnekeskuksesta tästä.

Kuvia tiedotustilaisuudesta ja keskuksen tiloista voit katsella tästä.

Nettisivut löytyvät tästä.

Uuden näyttelyn esitteen löydät tästä

Lue opaskoulutuksesta tästä.

VERTAISTUKITOIMINTAA

Tule mukaan vertaistukiryhmään.  Lisää tietoa löydät tästä.
 
UUTTA: Rauhanturvaajien perheille apua Lahdessa. Lue asiasta tästä.

LIITY JÄSENEKSI

Jätä vain tietosi tähän, ja me hoidamme loput.

VETERAANIKUMMITOIMINTA

Tule mukaan Veteraanikummitoimintaan. 

Lisää tietoa löydät täältä:

https://veteraanikummi.fi/ 

https://WWE.facebook.com/veteraanikummi

ANNA PALAUTETTA