Hallitus 2019

Puheenjohtaja, edustaja SRTL:n valtuuskuntaan, palkitsemistoimikunta:

Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463

Varapuheenjohtaja, ampumatoiminta, varaedustaja SRTL:n valtuuskuntaan:

Risto Salminen, risto.salminen53(a)gmail.com, puh 040-7590115

Sihteeri, palkitsemistoimikunta, jäsenvastaava (liity jäseneksi tästä):

Matti Saira, matti.saira(a)phnet.fi, puh, 0500- 499763

Valokuvaus, ilmoitukset, veteraanimajan isäntä, matkailutoimikunta:

Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

Ampumatoiminta (Heinola):

Esa Salonen, esa.salonen(a)pp2.inet.fi, puh. 040-7179795

Suhdetoiminta, palkitsemistoimikunta:

Aki Harju, akianttiharju(a)hotmail.com, puh. 040-5691510

Matkailu-, liikunta-, huvi- ja palkitsemistoimikunta, projektivastaava:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com , 044 5564261

Talkootoimikunta

Hannu Sorjonen, sorjonen.hannu(a)phnet.fi, 0400 711882

Jäsen, talkootoimikunta

Yrjö Lepola, lepolay@gmail.com, 0400 604364

Varajäsen, Yhteismajan varaisäntä

Jyrki Ristkari, jyrkiristkari@gmail.com , 050-5243179

Varajäsen

Jukka Heiskanen, jukka.heiskanen@phnet.fi,  0440280364

PÄIJÄT-HÄMEEN RAUHANTURVAAJAT RY:N HALLITUKSEN MÄÄRITTÄMÄT TEHTÄVÄT VASTUUHENKILÖINEEN, SEKÄ TOIMIKUNNAT JA NIIHIN KUULUVAT HENKILÖT

Rahastonhoitaja:

Heikki Saxberg, hessu.saxberg(a)luukku.com, puh. 040 7220355

Aatteellinen toiminta:

Jari Rissanen, jari.tapio(a)phnet.fi, puh. 040-8460902

Myyntiartikkelit:

Taisto Syrjä, taisto.syrja(a)phnet.fi, puh. 040-5155360

Ensiapuvastaava:

Kalevi Väisänen, kalevi.vaisanen(a)gmail.com, puh. 040-5940164

Palkitsemistoimikunta:

Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463
Matti Saira, matti.saira(a)phnet.fi, puh, 0500- 499763
Ari Ritari, ari.ritari(a)phnet.fi, puh. 040-5232262
Aki Harju, akianttiharju(a)hotmail.com, puh. 040-5691510
Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Hannu Sorjonen, sorjonen.hannu(a)phnet.fi, 0400 711882

Talkootoimikunta:

Seppo Toivonen, seppo.toivonen(a)phnet.fi, puh. 050-3092232
Risto Salminen, risto.salminen53(a)gmail.com, puh 040-7590115
Hannu Sorjonen, sorjonen.hannu(a)phnet.fi, 0400 711882

Veteraanitoiminta:

Pertti Vesenterä, vesentera.pertti@gmail.com, puh. 050-3618420
Kalevi Väisänen, kalevi.vaisanen(a)gmail.com, puh. 040-5940164
Olli Mielonen,  olli.mielonen(a)hotmail.com, 050-5822038
Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463

Veteraanimajan yhteyshenkilö:

Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141
Reijo Juvonen, repe.juvonen(a)outlook.com, puh 040-5793463

Huvi- ja liikuntatoimikunta:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Taisto Syrjä, taisto.syrja(a)phnet.fi, puh. 040-5155360
Erkki Juvonen, 040-8672715
Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

Matkailutoimikunta:

Ari Mähönen, arttu1961(a)gmail.com 044 5564261
Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

Tiedotustoimikunta:

Jarmo Laine, jarmo.laine@saunalahti.fi, puh 0400-603869
Markku Selonen, markku.selonen(a)gmail.com, puh 040-5021141

 

AJANKOHTAISTA

Su 6.12. klo 09.00 Paraati ja kuukausikokous, Upseerikerho

- Mene kalenteriin suoraan tästä

HALLITUS KOKOONTUU

Hallitus kokoontuu seuraavan kerran 17.12. klo 17.00 Lääkintämuseolla. Käynti Helsingintieltä.

 

HAIKEET KOPSUT

Kuorokillit on tehnyt uuden aluevaltauksen. Kuoromme esiintyy yhdessä teatteriryhmän HAIKEAT KOPSUT kanssa. Katso upean esityksen tiedot tästä.

RAUHANTURVAAMISEN JA VETERAANITYÖN PERINNEKESKUS

Lue perinnekeskuksesta tästä.

Kuvia tiedotustilaisuudesta ja keskuksen tiloista voit katsella tästä.

Nettisivut löytyvät tästä.

Lue opaskoulutuksesta tästä.

VETERAANIKUMMITOIMINTA

Tule mukaan Veteraanikummitoimintaan. 

Lisää tietoa löydät täältä:

https://veteraanikummi.fi/ 

https://WWE.facebook.com/veteraanikummi

FAITTERI SUURELLA SYDÄMELLÄ

Yhdistyksen ensimmäiset 50 vuotta ovat nyt kirjan kansissa. Kysy tuotetta ensin Taistolta. On halvempi. 

Kirjan kanteen voit tutustua  tästä.

MIESKAVERITOIMINTA!

Jukka Heiskanen on aloittamassa yhdistyksemme kautta ns. mieskaveritoimintaa. 

Lue Jukan ajatuksista täältä.

HAMINA TATTOO 2021

Katso tiedot Hamina Tattoon järjestelyistä 2021 täältä.

ANNA PALAUTETTA

LIITY JÄSENEKSI

Jätä vain tietosi tähän, ja me hoidamme loput.